O mnie

Cześć,

Nazywam się Małgorzata Pielichowska i jestem dietetykiem klinicznym oraz trenerem personalnym. Jestem certyfikowanym instruktorem Pilates i TRX.

Propraguję świadome odżywianie i podkreślam rolę dobroci wobec własnego ciała. Nigdy nie byłam zwolenniczką popularnych “diet”, lubię jeść to, co mi smakuje w ilościach zaspokajających mój apetyt.

Właśnie w tym tkwi istota uważnego jedzenia – w nauce “ile” oznacza “wystarczająco” dla mnie. Bo nie ma jednego jadłospisu dla każdego. Każdy z nas jest inny, wyjątkowy. Uczę, jak dobrać żywienie pod siebie i raz na zawsze uwolnić się od reżimu jakiejkolwiek “diety”.

Jako trener, specjalizuję się w pilatesie oraz treningu ogólnorozwojowym z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Nie stosuję “szablonów” treningowych. Dopasowuję trening indywidualnie do podopiecznego w zależności od postawionych celów i możliwości psychomotorycznych. Kładę duży nacisk na świadomość ciała, by zachować sprawność przez całe życie.

Od 4-go roku życia uczęszczałam na balet, następnie rozpoczęłam przygodę z pływaniem i finalnie – pięciobojem nowoczesnym. Po wielu latach treningów dyscyplin takich jak: pływanie, bieganie, strzelanie, szermierka i jazda konna, postanowiłam wkroczyć na drogę naukową i rozpoczęłam studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie uzyskałam tytuł licencjata z dietetyki. Studiowałam również na Wageningen University and Research w Holandii. Obecnie kończę studia magisterskie na SGGW oraz rozpoczynam psychodietetykę na SWPS w Warszawie.

Zamiłowanie do pilatesu zrodziło się z potrzeby zwiększenia świadomości ciała, której brakuje wielu zawodowym sportowcom – również wybitnym. Jestem instruktorem od 2013 roku. W ciągu tych kilku lat nieustannie odkrywam piękno ciała oraz jego możliwości, kształtowane poprzez systematyczny trening i cierpliwość.

Uważam, że jakakolwiek aktywność fizyczna jest lepsza niż bezruch i że swój cel osiągniesz szybciej biegnąc wolno, aniżeli stojąc w miejscu.

Kocham zwierzęta i posiadam mopsa o wdzięcznym imieniu Grubcio.